Бандар-Сері-Бегаван – столиця Бруней-Даруссалам, маленької, але заможної  (за кошт нафти та газу) держава на острові Борнео, оточеної з двох боків двома малайзійськими штатами: Сабак і Саравак

Цікавий факт, що назву міста було змінено з Бандар Бруней, що означало в перекладі “брунейське місто”, на сучасну на честь султана Омара Алі, який взяв собі скромний титул Сері-Бегаван (“благословенний” в перекладі).

Істана-Нурул-Іма

Цей розкішний палац султана занесено в “Книгу рекордів Гіннесса“, як найбільший житловий палац у світі. В ньому 1788 кімнат, розміщення на площі 205 тисяч квадратних метрів. Місця вистачає не тільки найбільшій колекції автомобілів, стайні на 200 породистих скакунів, гарему, а і 110,000 людям в кінці Рамадану, коли палац відкритий для відвідувачів.

Центр міста контрастує королівськими будівлями на одному березі та районом Кампунг Айер (Kampong Ayer) – села на воді на іншому.

Кампунг Айер – це комплекс із традиційних хатинок на палях, школи, туристичного центру, мечеті, поліційному відділку та пожежної станції. Добратися сюди можна по воді за один брунейский долар або організувати собі 40 хвилинну подорож навкруги за 50-60 (треба торгуватися).

bandar_seri begawan_13
bandar_seri begawan_12
bandar_seri begawan_07

 

Прогулянка по містках та дерев’яним доріжкам буде насичена колоритом місцевого побуту. Від жари можна сховатися у туристичному центрі із кондиціонером (вхід як і в усі музеї – безкоштовний, треба просто внести інформацію про себе в реєстраційну книгу).

bandar_seri begawan_10
bandar_seri begawan_11

Поряд стоїть невеличка вежа з панорамним оглядовим майданчиком.

bandar_seri begawan_08

До речі, музей знаходиться в новій частині, яка відрізняється сучасними будинками, оформленими в одному стилі.

bandar_seri begawan_09

Як і в будь-якому ісламському місті в Бандар-Сері-Бегаван багато мечетей, серед яких виділяються королівська мечеть Омар Алі Сайфуддина (жодна будівля не маэ бути вищою за її мінарет – 44 м), яка знаходиться в центрі,

bandar_seri begawan_05
bandar_seri begawan_06

та Джаме’Аср-Хассаніл-Болкія, що поблизу комерційному пригороду Гадонг.

bandar_seri begawan_17

Неподалік мечеті Омар Алі Сайфуддина навіть є Міністерство зі справ релігії.

bandar_seri begawan_31

Треба додати, що тут також знаходиться китайський храм, який одразу помітний за своїм червоним забарвленням на фоні білих бетонних стін.

В цілому центр міста не рясніє архітектурою і тільки купол королівського музею регалій разом із церемоніальною залою Лапау розбавляють одноманітність.

bandar_seri begawan_03
bandar_seri begawan_04

Навіть в годину пік вулиці виглядають покинутими (деінде проїде кілька авто)

Ринки в Бандар-Сері-Бегаван охайні зі столиками, де можна перекусити. В районі Гадон проводиться нічний ринок.

bandar_seri begawan_15
bandar_seri begawan_20
bandar_seri begawan_19

Парк Тасек Лама (Taman Peranginan Tasek Lama)

Це місце служить одразу рекреаційною зоною та резервуаром води для столиці.

В Тасек Лама багато доріжок з амортизувальним покриттям, турників і навіть водоспад.

bandar_seri begawan_22
bandar_seri begawan_23
bandar_seri begawan_24

Цікаво, що кожну неділю перекриваються головні дороги, на які виходять люди, щоб покататися на велосипедах, побігати, або просто погуляти в рамках ініціативи від уряду “День без машин”.

 

Біля аеропорту розташувалася ціла низка урядових будівель. Найпомітнішими з них є Офіс Прем’єр Міністра (Jabatan Perdana Menteri) із мечеттю Аш-Шаліхін (Ash Shaliheen).

bandar_seri begawan_25
bandar_seri begawan_26

та Будинок Державної Законодавчої ради (Majlis Mesyuarat Negara)

Автобуси

Найдешевшим способом дістатися з аеропорту є міський автобус. Але треба бути уважним, щоб дорога у 7 км до центру міста не зайняла 2 години, як це було у нашому досвіді.

Маршрути 23, 24, 34, 36, 38 проходять між аеропортом та автовокзалом. Перед тим як сідати в автобуси треба спитати водія чи їде він зараз у центр, бо у більшості маршрутів (крім 36-го) кінцева зупинка знаходиться далі від аеропорту та центру.

Усі маршрути поділені на зони зі своїм кольором із фіксованою ціною 1 брунейський долар за поїздку.

bandar_seri begawan_35
bandar_seri begawan_34

Цікаво, що в автобусі контролер окрім продажу білетів займається іще і відчиненням дверей

Отримувати оновлення

No spam guarantee.