Камбоджу я хотів відвідати із моменту, як тільки приїхав в Азію. Дуже багато знайомих рекомендували її, а сама назва “Ангкор Ват” навіювала загадковість і цікавість. Не скажу, що поїздка планувалась в деталях, я взагалі прихильник спонтанних подорожей і не туристичних маршрутів, але основний сценарій все ж таки був прописаний.

img_3181

Десь над Камбоджею

Вилетіли із КЛ ( Куала Лупмур ) із самісінького ранку, тому була чудова можливість помилуватись красивим світанковим небом.

Перед посадкою, я часто спостерігаю на місто де приземляюсь із ілюмінатора. Це перше знайомство для мене дуже важливе, адже воно допомагає зрозуміти в яку саме країну прилітаю. У випадку із Камбоджею, був здивований відсутністю інфраструктури, як такої.
Доріг практично немає, тільки поодинокі коричневі вимощені транспортом полоски тягнуться посеред зелених джунглів, подекуди різнокольорові будиночки густо розміщені біля мутної річки, т.з “плаваючі села”. Їх особливістю є те, що дістатись до них можна тільки водою, так як із містом вони не сполучені наземним транспортом.

img_3291

Річковий порт Сієм Ріп

Скільки не шкода!

Ще в літаку видалось дивним, що нас попросили заповнити кучу папірців, які здається так ніхно ніколи і не перевіряє, серед запитань були наприклад: – Чи не болить вас голова? – Чи не нудить? Дбайливі які 🙂

При вході в аеропорт відразу зустрічає працівник медслужби і інфрачервоним датчиком, перевіряє температуру. Пройшовши цю дивну процедуру нас чекав наступний етап – іміграційна і митна служба, ось тут я почав розуміти, що таке справжня Камбоджа.

Колись мені розказували іноземці, що приїжджаючи в Україну, просто ненавидять митну і іміграційну службу, бо якщо не одна то інша може прямо і нагло вимагати хабар. Я звичайно їм щиро співчував, але не думав що потраплю в схожу ситуацію.

Моєму закордонному паспорту вже 9 років, зрозуміло, що він уже не першої свіжості, але підозри на його нелегальність не було в жодній із 12 відвіданих держав, а от камбоджійській митній службі паспорт здався підозрілим. Митник перевіряв його декілька разів, гортав, переглядав візи, чухав фотографію, одним словом показував, що йому щось не подобається. Ну я, звичайно, був здивований, але ніяких емоцій не показував, очікував що ж буде далі. І тут від нього прозвучало слово “Tips”, я не одразу втямив що він хоче, але після того як він потер пальцями і ще раз нагло сказав “Tips”, стало зрозуміло що не в паспорті справа.

-Скільки? – кажу здивованим голосом.
-Скільки не шкода

Образ Камбоджі почав формуватись одразу після посадки.

Ангкор Ват.

Найвідомішим і найвідвідуванішим місцем Камбоджі є храмовий комплекс Ангкор Ват. Кожного року мільйони туристів із усіх кінців світу приїжджають до руїн найсакральнішого і наймасштабнішого стародавнього міста Азії, яке ледь не ввійшло в список “Сім чудес світу”, пройшовши до півфіналу.

img_3225

Ангкор Ват

Розміри території вражають – більше ніж 200 км2 на яких розміщуюється декілька храмів та інших сакральних споруд. За дослідженнями археологів в пік розвитку місто населяло півмільйона мешканців, в той час як у Лондоні проживало 50 тис., тобто в 10 раз менше.

img_7056

Підхід до храму

Ангкор є спадщиною Юнеско, рівень туристичного обслуговування та організації тут високий.

Перепустка в Ангкор Ват.

Перепустка в Ангкор Ват.

Абсолютна більшість відвідувачів, і ми в тому числі, орендують тук-тук або інший моторизований транспорт. В протилежному випадку, побачити щось окрім головного храму Ангкор – вам не гарантовано.

img_7238

Тук Тук

Сам храм прекрасний а атмосфера незабутня, навіть незважаючи на численну кількість відвідувачів тут можна насолодитись тишиною і спокоєм, яких так бракує в повсякденному житті.

img_7110

Ангкор Ват (всередині)

Кожна хвилина проведена тут наповнює благодаттю і примиренням. Ідеальне місце для медитації.

img_7148

Ta Prohm

Як і писав раніше, рідко вибираю туристичні маршрути, але оскільки Ангкор Ват вже сам по собі туристичне місце, заглянули і до культового Ta Prohm. Тут знімали фільм про Лару Крофт і судячи по кількості бажаючих сфотографуватись біля дерева – фільм все ж таки, ну дуже популярний 🙂

img_7486

Ta Prohm

Храми розміщені один від одного на відстані декількох кілометрів, а шлях проходить через лісосмугу, де можна зустріти багато цікавого.

img_7348

Кожен йде до цілі по-різному 🙂

Макаки в Ангкор Ват майже ручні

Макаки в Ангкор Ват майже ручні

Але захищати їжу навчені

Але захищати їжу навчені

Для того щоб детально все розгледіти одного дня точно не вистачить, після декількох годин під жарким сонцем, прохолодні місця стають надзвичайно цінні.

Надіюсь це не гробниця

Відпочиваємо

Червоні кхмери

Режим “червоних кхмерів” є найстрашнішим періодном в історії Камбоджі. Партизансько – комуністичний рух “червоних кхмерів” характеризувався крайньою жорстокістю та радикальністю. За період свого існування червоні кхмери знищили біля 3 млн. мешканців країни, особливо безжалісно поводились із інтелігенцією та міським населенням. Людей за дрібязкові порушення правил комуни страчували прямо на вулицях. Держава в цей час втратила накращих людей, що безпосередньо вплинуло на сповільнення розвитку у всіх сферах.

Водій тук-тука Тонг із жалем в очах розповідав про терор та жахіття тих днів.

Тонг

Тонг

Сіем Ріп в фото

img_7541

Камбоджійське поселення

Pnom Krom

Pnom Krom

Наші нові знайомі

Наші нові знайомі 😉

Через пелюку і пісок рухатись по місту доводиться в масці

Через пилюку і пісок рухатись по місту доводиться в масці

img_3313

Найкращі фруктові шейки в Сієм Ріп

img_7218

The Odonata red

Можу з впевненістю сказати, що Камбоджа справила на мене позитивне враження. Це та держава куди однозначно варто поїхати, а може навіть і пожити деякий час.

Отримувати оновлення

No spam guarantee.