Найвищою телевізійної вежею Азії та світу за сумісництвом на даний момент є телевежа – «Токійське небесне дерево» (Tokyo Skytree), яка знаходиться в одному із районів Токіо – Суміда (Японія). Це найвища телевежа світу висотою 634 метри, яка займає друге місце серед найвищих споруд планети. На першому місці – Бурдж-Халіфа (Burj Khalifa) в Дубаї висотою 828 метрів.
 
tokyo-skytree№1
 
Нова токійська телевежа «Небесне дерево в Токіо» або «Токійське небесне дерево», замінила стару телевежу в м.Токіо, і була побудована для передачі цифрової інформації та радіосигналів, оскільки з 2011 все телемовлення Японії мало повністю перейти на цифрове телемовлення. Стара вежа була недостатньо висока для того щоб здійснювати передачу на верхні поверхи деяких хмарочосів.
 
tokyo-skytree-№2
 
Будівництво телевежі «Tokyo Skytree» почалося в липні 2008 року, а вже 29 лютого 2012 року було завершене. Японці зводили телевежу із швидкістю – 10 метрів на тиждень. Офіційне відкриття відбулося 22 травня 2012 року. У будівництві брали участь 580 тисяч чоловік і було витрачено 812 млн доларів.

Вежа побудована за допомогою сучасних антисейсмічних систем, які, за заявою інженерів, можуть поглинати до 50% енергії землетрусу, і теоретично може протистояти землетрусам силою в 7,0 балів з епіцентром безпосередньо під вежею.

Назву телевежі «Tokyo Skytree» було обрано за підсумками всенародного голосування, яке проходило в інтернеті з квітня по травень 2008 року. За цю назву було віддано близько 33 000 голосів (30 відсотків) з 110 тисяч тих, хто проголосував, другою за популярністю назвою була Tokyo Edo Tower.
 
tokyo-skytree-№4
 
Висота телевежі при проектуванні була узгоджена – 634 метри. Це не просто так, справа в тому, що цифра – 6 (на старій японській вимовляється як «му»), 3 («са»), 4 («сі») і разом вони звучать як «Мусасі», що співзвучно з назвою історичної області, де знаходиться сучасний Токіо – «Мусасі».
 
tokyo-skytree-№5
 
Вежа «Токійське небесне дерево» використовується в основному для цифрового теле і радіомовлення, мобільного, телефонного зв’язку та навігаційних систем, але вона є також популярним туристичним об’єктом. В середині відкрито два громадські оглядові майданчики. Перший оглядовий майданчик розміщений на трьох поверхах на висоті в діапазоні від 340 до 350 метрів, до якої можна добратися за 60 секунд на найшвидшому ліфті в Японії, який перевершив по швидкості ліфт вежі Лендмарк-тауер (Landmark Tower) у м.Йокогама. Частина підлоги оглядової площадки виконана з міцного скла, де можна побачити місто прямо у себе під ногами. Тут розміщені також кафе, невеликий сувенірний магазин і ресторан (Musashi Sky Restaurant).
 
tokyo-skytree-№6
 
tokyo-skytree-№8
 
Наступний ліфт піднімає відвідувачів на другу оглядову платформу телевежі «Tokyo Skytree», яка розміщена на висоті – 445 метрів, під назвою “Небесний шлях” (Skywalk), круговий шлях, який проходить навколо вежі на 360 градусів, піднімаючись при цьому на 75 метрів на висоту до самої вищої точки вежі (451,2 м) доступною для відвідувачів.
 
tokyo-skytree-№7
 
У підніжжя телевежі «Tokyo Skytree» знаходиться величезний торгово-розважальний комплекс «Tokyo Solamachi», який розташований на березі річки Суміда, всередині розміщено більше ніж 300 магазинів і ресторанів. Також тут є поштовий музей, офісні приміщення, планетарій і величезний акваріум (Sumida Aquarium).
 
tokyo-skytree-№9
 
Вхід в телевежу «Токійське небесне дерево» розташований на 4-му поверсі комплексу.
 

 

Отримувати оновлення

No spam guarantee.