Якщо є день-два під час візиту Куала-Лумпур або в планах подорож автобусом до/із Сінгапура, тоді можна зупинитися в Малаці. Малакка (або Мелака) – маленьке місто сьогодні, величний і багатий порт в XIV столітті, в історії якого були Португалія, Голландія і Британія. Після такої експансії велика частина архітектури була знищена. Проте центр міста визнаний об’єктом всесвітнього спадку ЮНЕСКО, в якому кожний завойовник залишив свій слід. Місто поділено каналом на дві частини: європейську та азіатську. Перше, куди потрапляє турист – голландська площа, яка оформлена в червоному кольорі. Тут знаходиться Стадхюйс (The Stadthuys) колишня ратуша, резиденція голландського губернатора, церква Христа (Christ Church) та картинна галерея.

malacca_dutch_square_2
malacca_dutch_square_1

Родзинкою цього місця можна назвати велорикш(“beca” на малайському), що не залишать байдужим жодного. Конкуренція примусила водіїв прикрашати свій транспорт квітками, іграшками, парасольками та іншими деталями в якійсь тематиці. Наприклад, на дорогах їздять велосипеди з покемонами, Hello Kitty або сніговиком Олафов (Крижане Серце), і привертають увагу гучною музикою, а в вечорі – яскравим підсвіченням. Поїздка по центру на такому апараті обійдеться у 40 рингіт (приблизно $10) за годину.

malacca_beca_4
malacca_beca_2
malacca_beca_3
malacca_beca_1

Також на європейській частині можна знайти залишки португальської фортеці А’Фамоза, руїни церкви Святого Павла на пагорбі та різні музеї.

malacca_st_paul_1
malacca_st_paul_2

Малакка знаходиться на гирлі однойменної річки, уздовж якої стоять яскраво розмальовані будинки, калорійні містки та інші приємні для ока деталі. Є два варіанти – пішки або прокотитись на катері. До речі, у воді час від часу пропливають варани.

malacca_canal_4
malacca_canal_6
malacca_canal_5
malacca_canal_2
malacca_canal_3

На іншому березі від голландської площі розташувався китайський квартал, якій починається із вулиці Джонкер (Jonker Street або “Jalan Hang Jebat” на малайському). Район між вулицями Джонкер та Херен (Heeren або “Jalan Tun Tan Cheng Lock” на малайском) називається Джонкет Валк (Jonker Walk). Тут дуже багато антикварних магазинчиків, ресторанів та кафе, а з 18:00 в п’ятниці та вихідних він перетворюються на нічний ринок із вуличною їжею.

Малакка Джонкер Валк

DSC_0183_malacca_jonker_walk_4
malacca_jonker_walk_2
malacca_jonker_walk_3

Як добратися

Автобус із Куала-Лумпура довезе до головного автовокзалу Малакки (Melaka Sentral) за 2 години (є також рейси з аеропорту KLIA2), із Сінгапура – за 4-ри.

До центру ходить автобус №17, який рухається по кільцевому маршруту (якщо потрібно  їхати до автовокзалу, то треба сідати на тій зупинці, на якій виходили) з інтервалом у 15 хвилин (17 платформа Domestic Bus Terminal)

Важливим моментом є те що, дорога до Melaka Sentral із центру може розтягнутися на 90 хвилин в годину пік.

Отримувати оновлення

No spam guarantee.