Японія

Tokyo Skytree – найвища телевежа Азії

Найвищою телевізійної вежею Азії та світу за сумісництвом на даний момент є телевежа – «Токійське небесне дерево» (Tokyo Skytree), яка знаходиться в одному із районів Токіо – Суміда (Японія). Це найвища телевежа світу висотою 634 метри, яка займає друге місце серед найвищих споруд планети. На першому місці – Бурдж-Халіфа (Burj Khalifa) в Дубаї висотою 828 метрів.

Нова токійська телевежа «Небесне дерево в Токіо» або «Токійське небесне дерево», замінила стару телевежу в м.Токіо, і була побудована для передачі цифрової інформації та радіосигналів, оскільки з 2011 все телемовлення Японії мало повністю перейти на цифрове телемовлення. Стара вежа була недостатньо висока для того щоб здійснювати передачу на верхні поверхи деяких хмарочосів.

Будівництво телевежі «Tokyo Skytree» почалося в липні 2008 року, а вже 29 лютого 2012 року було завершене. Японці зводили телевежу із швидкістю – 10 метрів на тиждень. Офіційне відкриття відбулося 22 травня 2012 року. У будівництві брали участь 580 тисяч чоловік і було витрачено 812 млн доларів.

Вежа побудована за допомогою сучасних антисейсмічних систем, які, за заявою інженерів, можуть поглинати до 50% енергії землетрусу, і теоретично може протистояти землетрусам силою в 7,0 балів з епіцентром безпосередньо під вежею.

Назву телевежі «Tokyo Skytree» було обрано за підсумками всенародного голосування, яке проходило в інтернеті з квітня по травень 2008 року. За цю назву було віддано близько 33 000 голосів (30 відсотків) з 110 тисяч тих, хто проголосував, другою за популярністю назвою була Tokyo Edo Tower.

Висота телевежі при проектуванні була узгоджена – 634 метри. Це не просто так, справа в тому, що цифра – 6 (на старій японській вимовляється як «му»), 3 («са»), 4 («сі») і разом вони звучать як «Мусасі», що співзвучно з назвою історичної області, де знаходиться сучасний Токіо – «Мусасі».

Вежа «Токійське небесне дерево» використовується в основному для цифрового теле і радіомовлення, мобільного, телефонного зв’язку та навігаційних систем, але вона є також популярним туристичним об’єктом. В середині відкрито два громадські оглядові майданчики. Перший оглядовий майданчик розміщений на трьох поверхах на висоті в діапазоні від 340 до 350 метрів, до якої можна добратися за 60 секунд на найшвидшому ліфті в Японії, який перевершив по швидкості ліфт вежі Лендмарк-тауер (Landmark Tower) у м.Йокогама. Частина підлоги оглядової площадки виконана з міцного скла, де можна побачити місто прямо у себе під ногами. Тут розміщені також кафе, невеликий сувенірний магазин і ресторан (Musashi Sky Restaurant).

У підніжжя телевежі «Tokyo Skytree» знаходиться величезний торгово-розважальний комплекс «Tokyo Solamachi», який розташований на березі річки Суміда, всередині розміщено більше ніж 300 магазинів і ресторанів. Також тут є поштовий музей, офісні приміщення, планетарій і величезний акваріум (Sumida Aquarium).

 

No Comments Found

Залишити коментар