Малайзія

26 цікавих фактів про Малайзію

Якщо Малайзія представляється вам далекою і дикуватою країною, спішу вас розчарувати – це зовсім не так. Ось список фактів які слід про неї знати.

1. Форма правління в Малайзії – федеральна конституційна монархія. Країна розділена на 11 штатів і дві федеральні територій. Раджі і султани є главами територій, а їх титул дістається у спадок. Кожних п’ять років султани вибирають короля, але він має номінальну владу. Прем’єр-міністр і парламент насправді керують державою.

2. Використання, зберігання і продаж наркотиків у Малайзії карається максимально строго – стратою.

3. На території країни ростуть так звані «ходячі дерева». Їх коріння починають рости з середини стовбура і пересуваються в пошуках води під землею. Цілком можливо, що через рік, дерево яке вам сподобалось вже не буде на тому ж місці – вони здатні «проходити» до кількох метрів.

4. Столицею Малайзії є місто Куала-Лумпур. Це найбільше місто в країні і за сумісництвом її фінансовий і комерційний центр. Крім того, Куала-Лумпур – найзеленіша азійська столиця. Всі вулиці по можливості озеленені. Цікавою “фішкою” є сусідство сучасного і древнього: хмарочос біля стародавнього храму в Куала-Лумпурі – буденне явище. У столиці достатня кількість пам’яток, з яких варто виділити мечеть Масджид Джейнек, а також найбільший індуїстський храм в країні – Шрі Махамаріамман. Крім того, в Куала-Лумпурі варто відвідати Національний музей і знаменитий подвійний хмарочос «Вежі Петронас» заввишки 452 метри.

5. Тільки 50% населення країни є корінні малайзійці. Решта 50% – емігранти і просто інші національності.

6. Грот Саравак є найбільшим у світі природним гротом в природній печері. Саравак – частина печери Лубанг Насіб Багус, яка розташована на острові Борнео. Грот вражає своїми розмірами: ширина 415 метрів, довжина – 600 метрів, висота – 100 метрів. У гроті Саравак можуть поміститися 50 літаків “Боїнг-747”.

7. Населення доволі працьовите, держава не розбалувана великою кількістю свят.

8. Дружелюбність – відмінна риса малайзійців. Всі хто побував в країні відзначають добродушність людей, з якими їм довелося зіткнутися.

9. Основною релігією є іслам, хоча тут спокійно уживаються багато інших релігій.

10. Велика частина населення, особливо молодь володіють англійською.

11. У Малайзії найнижчий рівень смертності від респіраторних захворювань – приблизно 7,5 випадків на 100 тисяч осіб. Хоча курять тут не менше, ніж в інших країнах.

12. Найбільша королівська кобра у світі була спіймана в Малайзії – її довжина склала 5,71 метра.

13. Клімат в країні дуже вологий – про всяк випадок варто мати з собою в запасі суху сорочку чи майку.

14. Телевежа «Менара» посідає 4-е місце в світі по висоті і перше місце за тим же показником в Азії.

15. У Малайзії лівосторонній рух.

16. Імпортні автомобілі обкладаються великим податком, тому в основному на дорогах можна помітити транспорт місцевого виробництва.

17. Рис у національній кухні Малайзії посідає особливе місце і є основним інгредієнтом для гарніру. Його тушкують з овочами або варять в бульйоні, тим самим надаючи йому незвичайний смак. Популярною стравою є «Nasi Lemak». Це рис, який готується в кокосовому молоці з додаванням соусу, зелені, яєць і огірків. Майже до кожної страви додаються овочі.

18. Малайзія славиться своїми стравами з фруктів, в цьому вона перевершує навіть Індію. У Малайзії росте величезна кількість фруктів, багато з яких не відомі в Європі. Іноді вони мають дивний смак і запах, але це рідко зупиняє туристів від бажання спробувати що-небудь незвичайне.

19. М’ясні страви готуються дуже рідко, як правило, на свята чи важливі події – країна не багата худобою. Відомою м’ясною стравою є «Rendang» – м’ясо тушиться в кокосовому молоці з додаванням спецій.

20. Улюблена страва місцевих жителів – Nasi Kandar. Рис з каррі і куркою (або рибою). Блюдо має індійські корені.

21. Міст між материковою частиною і островом Пенанг є третім по довжині в Азії. Його довжина становить 13,7 кілометрів.

20. Улюблена страва місцевих жителів – Nasi Kandar. Рис з каррі і куркою (або рибою). Блюдо має індійські корені.

21. Міст між материковою частиною і островом Пенанг є третім по довжині в Азії. Його довжина становить 13,7 кілометрів.

24. У Малайзії живе малайський ведмідь, або біруанг, – найдрібніший представник сімейства ведмедів. Його довжина становить не більше 1,5 метрів, висота в холці – всього 50-70 сантиметрів, а маса – 25-65 кг.

25. У Малайзії можна також побачити ведмедя-кішку, а якщо говорити більш науково, – бінтуронг. Походження цього незвичного звіра, добре зрозуміло з назви.

26. Найбільша квітка в світі росте в Малайзії. Ім’я цієї квітки – раффлезія. Вона досягає більше метра в діаметрі, а вага досягає декількох кілограм. Однак запах цієї рослини залишає бажати кращого.

No Comments Found

Залишити коментар