Малайзія

Камерон Хайлендс – вічнозелений малайзійський крєвид

Думаю, що у активних читачів нашого блогу не викликає сумнівів той факт, що Азія – прекрасний регіон для відпочинку. При цьому основною важливою особливістю більшості країн цього регіону є можливість прекрасного поєднання різних видів активності – як “пляжного туризму” та розваг, так і екстримальних видів спорту та активного відпочинку по типу “see’n’go”, тобто походи і прогулянки. Не винятком серед країн басейну Індійського океану в цьому плані є й Малайзія. Повалятись на пляжах, зануритись в глибини океану з аквалангом і підкорити хвилі верхи на “дошці” можна на островах Пенанг, Лангкаві, Пангкор, Тіоман, Рава, а також на давно всім відомому Борнео.

А от якщо океан – то зовсім не ваша стихія, або ж плавати та засмагати вас просто дістало, а до кінця відпустки ще кілька днів – проблем немає. Пакуйте рюкзак і гайда з лінивих пляжів ближче до середини країни. Наприклад, на найбільший гірський курорт Камерон Хайлендс. Саме про нього поговоримо далі.

Трішки історії

Місцевість Камерон Хайлендс названа на честь сера Вільяма Камерона, британського інспектора, який прибув сюди в 1885 році на замовлення колоніального уряду для розмітки кордонів. Коли експедиція верхи на слонах добралась до гори Pondok Challi, перед ними розкрився неймовірний пейзаж – гірське плато, вкрите тропічними лісами, з вершинами понад 1800м над рівнем моря. Інспектор вніс дані про свою знахідку в щоденник, а численні наступні експедиції підтвердили факт існування цієї території.
В 1925 році сер Джордж Максвел запропонував заснувати на плато Камерона гірський курорт, передовсім призначений для британських вояків, які дуже потерпали від тропічної спеки. Адже рясні дощі та помірні температури були більш прийнятними для англійців, аніж пекельний низинний клімат Малайзії. З цього моменту почався розвиток Камерон Хайлендс як гірського курорту, а прокладена британськими коштами інфраструктура перетворила його на люксичне місце відпочинку.
В 1929 році Джон Арчібальд Рассел заснував в цій місцевості першу чайну плантацію – BOH Tea Plantation, яка на сьогодні є найбільшою в регіоні. А інші спритні та підприємливі британці завезли сюди полуницю, яка й досі є своєрідним культом Камерон Хайледс.

Після відходу британського колоніального правління і початку самостійності Малайзії Камерон Хайлендс і надалі продовжував розвиватись, набуваючи сучасного виду і манячи сюди відпочивальників, яким набридли спека і пляжі. А сліди британського правління, особливо в архітектурі, залишились в Камерон Хайлендс і до сьогодні.

Камерон Хайлендс – чому саме сюди?

По перше, Камерон Хайлендс – найбільший з усіх гірських курортів Малайзії. Площа його складає 712 км², що фактично дорівнює площі цілого Сінгапуру. Тож самі розумієте – місця для прогулянок більш ніж достатньо, при чому на декілька днів.

Дорога вгору буває іноді нелегкою…

… а іноді несподівано відкритою

По друге, гірська природа тут дійсно неймовірна. Камерон – найвисокогірніша місцевість Малайзії. Гірське плато на висоті 1300-1800м над рівнем моря і друга найвища вершина країни (після Gunung Irau) – гора Gunung Brinchang (2032м над рівнем моря) знаходяться саме тут. Звісно, ви можете подумати – навіщо їхати аж в Малайзію, щоб побачити ті самі гори, які є й у нас в Карпатах? Але кайф тут полягає трохи в іншому. Камерон Хайлендс – це заповідник, при чому заповідник справжній (а не такий, як в нас переважно бувають). Тож тут збереглась велетенська кількість реліктових дерев, недоторканої тропічної рослинності, а також унікальних видів тварин, з яких деякі ви може й більш ніде не зустрінете. Ну і звісно краєвиди тут шикарні. З видом на місто та вкриті лісами узгір”я. Єдине, що може завадити оку – такі ж туристи, як і ви, адже місце досить популярне. До того ж, Gunung Brinchang – найвища точка Малайзії, куди ще можна виїхати автомобілем. При чому виїхати нормально, по досить пристойній дорозі, не зупиняючись, щоб підштовхнути ззаду чи застрягаючи в ямах. Тож якщо так вже сталось, що ви любите гірські пейзажі, але надто ліниві, щоб підійматись на таку висоту пішки по лісових стежках – в Камерон Хайлендс ви зможете орендувати авто і поїхати туди, де до сонця трішки ближче, ніж зазвичай.

По-третє, в Камерон Хайлендс чудово розвинена інфраструктура. Добратись в цю місцевість зовсім не проблема, так само, як не проблема – знайти готель і чим себе зайняти. В межах Камерон Хайлендс є 3 містечка – Рінглет, Тана Рата та Брінчанг. Зупинитись ви зможете в будь-якому з них, взявши номер в готелі або ж орендувавши кімнату в маленьких віллах-готелях. Ціни на номери різні, але достатньо виважені.
Якщо захочете десь смачно поїсти – на центральних вулицях кожного містечка зможете знайти купу затишних (і не дуже) та ароматних забігайлівок та ресторанчиків, де готують страви як місцевої кухні, так і європейської. Тож якщо ви не хочете випробовувати свій шлунок, то можете харчуватись ближчими до нас стравами, хоча спробувати малайзійську кухню варто – вона доволі смачна та особлива.

Центральна вуличка з її затишними ресторанчиками

Крім походів в гори район Камерон Хайлендс пропонує інші цікаві розваги. Наприклад, відвідання ферми метеликів – експонатів там не дуже багато, але є доволі рідкісні види. Або ж візит на одну з  полуничних ферм, яких тут багацько. Там ви не лише зможете порозглядати соковиті фрукти, які в наявності увесь рік, а й покуштувати величезне різноманіття страв з тієї ж полуниці. А також власноруч зібрати собі кілограм-другий ягід.
Проте найбільше захоплення викликають велетенські чайні плантації, які тут розкинулись острівками на схилах поміж джунглів. Сюди варто йти в суху погоду, щоб не загрузнути в розмитих дощем стежках. На плантаціях ростуть мало не всі відомі світу види чайних дерев, а найбільшою з “чайних ферм” є BOH Tea Plantation, яка має ще й свою власну фабрику чаю, тож тут ви зможете придбати вже готовий висушений чай бажаного вами сорту чи насолодитись ароматним напоєм прямо на місці.

Найбільша чайна плантація BOH Tee Plantation

Як сюди дістатись?

Проблем з добиранням до одного з містечок Камерон Хайлендс насправді нема. З Куала Лумпуру, столиці Малайзії, можна заїхати як регулярними автобусними рейсами, так і одним із приватних туристичних автобусів. Останній варіант більш оптимальний, оскільки туристичних автобусів тут значно більше і їдуть вони напряму до автовокзалу Тана Рата (в той час як звичними рейсами доведеться добиратись з декількома пересадками і дорога займе значно більше часу), коштують майже одинакову ціну і досить комфортабельні. Дорога від столиці до Камерону займає 4,5 – 5 годин, ціна квитка приблизно 30-50 малайзійських рінггітів (7-11$), залежно від оператора-перевізника.
Інший варіант – орендувати автівку на ті кілька днів, які ви збираєтесь провести в Камерон Хайлендс. Ціна такого задоволення досить різна, все залежатиме від фірми, марки автомобіля та періоду. на який ви його орендуєте. Авто ви можете взяти на прокат і в самому Камероні, перевагою там користується марка Land Rover, на якій ви з однаковим комфортом можете їхати і по бездоріжжі, і по рівненьких автострадах.

Старенькі Land Rover з колоніальних часів досі находу і є навіть предметом культу місцевих жителів

Отож, підсумуємо вище сказане про Камерон Хайлендс і його переваги, як місця для чудового відпочинку:

Камерон Хайлендс – найвисокогірніший курорт Малайзії, на висоті понад 1500м над рівнем моря. Краєвиди тут просто фантастичні, а завдяки статусу заповідника навколишні тропічні ліси і фауна залишаються недоторканими ось уже багато десятків років. Вилізти на вершину Gunung Brinchang і милуватись розкішними пейзажами містечок в долині і чайних плантацій – просто незабутньо.

Окрім гір можна відвідати полуничні ферми, ферми метеликів або прогулятись по численних чайних плантаціях (така можливість випадає не щодня, погодьтесь). А якщо захочете екстріму – орендуйте Land Rover і вперед гасати по бездоріжжю.

Жити і харчуватись тут є де, бо, попри високогірну місцевість, інфраструктура тут побудована на вищому рівні (британці заклали чудовий фундамент, а місцеві жителі вміло перейняли справи). Жити в люксовому готелі і обідати в європейському ресторані, або ж орендувати будиночок і дегустувати страви місцевої кухні – вибір за вами.

Якщо ви любите гори і життя ваше – постійне бажання викарабкатись поближче до хмар – Камерон Хайлендс є чудовим місцем для такого. Адже гори та нова незвідана природа тропіків можуть принести багато крутих емоцій.

Якщо ж ви віддаєте перевагу лінивому відпочинку – приїхавши в Камерон Хайлендс ви не пошкодуєте жодного разу. Розвинена інфраструктура і гарні дороги дадуть вам можливість насолодитись довколишнім світом навіть не вилазячи з-за керма автомобіля.

А якщо ви взагалі ніколи не пробували відпочинок такого роду, то чому б не почати саме тут? Вам точно сподобається і захочеться ще.

Як каже мудрість, гори манять тих, хто близький їм по духу. Тож як, спробуєте?

 

No Comments Found

Залишити коментар