Малайзія

Перхентіан – пориньте в казку

Чи мріяли ви побачити власними очима таке кришталево-прозоре море, як в кращих голівудських фільмах? Чи хотіли б ви хоч раз в житті ризикнути і поміняти строгий офісний костюм чи рюкзак на гідрокостюм та акваланг, щоб зануритись в неймовірно яскраве і розмаїте царство коралових рифів та кольорових рибок? Чи залишили б ви свій автомобіль на парковці десь так на тиждень-два, сіли б у швидкісний катер і помчали, обганяючи вітер і прорізаючи хвилі? Тоді вітаємо, вам сюди – на архіпелаг Перхентіан.


Залиште всі справи, документи і ноутбук – в наступні кілька днів (або й тижнів) вам буде не до них. Попереду – купа яскравих вражень.

Перхентіан – нам куди?

Для початку, пояснимо в глобальних масштабах. Перхентіан – це Малайзія. Точніше кілька океанічних островів на півдні Малайзії. А якщо ще точніше –  6 островів: Сусу-Дара, Рава, Серенггех, Сусу-Дара-Бесар, Перхентіан-Кесіл і Перхентіан-Бесар.  Саме про останні два ми будемо говорити, оскільки вони мають доволі розвинену інфраструктуру і саме сюди передовсім їдуть туристи, які вирішили провести відпочинок на Перхентіані.
Взагалі якщо говорити про інфраструктуру, то Перхентіан не особливо може похвалитись нею. Тут немає міст, немає аеропортів, автовокзалів та доріг з рівнесеньким асфальтним покриттям. Але цікаво те, що для Перхентіану це зовсім не проблема. Бо щастя тут не в дорогах, а в тому раї, який ви побачите і відчуєте, приїхавши сюди.

Отож, як приїхати? Найпростіший і найоптимальніший спосіб – швидкісним катером з Куала Бесут. Це займе 40-45 хв і вартуватиме вам 40 рінггітів/70 в обидві сторони (9$/16$). Якщо хочете більше вражень – можете пошукати на узбережжі дерев”яні рибальські човни. Поїздка на них більш романтична, цікава і дешевша, але й більш повільна – 2  години до берегів Перхентіана, вартість – зоо рінггітів (70$) за човен на 12 осіб.

Добратись до Куала Бесут можна теж по-різному. Якщо ви стартуєте в Куала Лумпурі – найкраще вам сісти на авіарейс до Кота Бару (квиток в обидві сторони коштуватиме 120$, включно з вартістю шатла до аеропорту), а по прибутті взяти таксі (25$) до Куала Бесут.
З Куала Лумпур до Куала Бесут можна також їхати на автобусі, який курсує двічі на день, вартість проїзду – 30 рінггітів (7$), час в дорозі – 8-9 годин. Не надто комфортно, але дуже навіть ощадливо. Тож якщо нікуди не спішите – маєте шанс зекономити пристойну суму.
А якщо доля закинула вас раптом в Сінгапур – можете там сісти у автобус і прибути у той самий Куала Бесут, а далі вже – за інструкцією (32$ за 9-годинну поїздку).

Перед відправленням на острів не забудьте перевести всі свої гроші з карток в готівку. Бо розплатитись MasterCard на Перхентіані частіш за все немає де. Тому краще не ризикувати і зняти необхідні суми наперед (в Куала Бесут теж немає банкоматів, тому краще кеш отримати в Куала Лумпурі чи Кота Бару).

Отож, ми прибула на Перхентіан і треба десь поселитись. Перш за все, варто загадати що основних островів Пертехіану є два.
Кесіл – менший з островів – варіант для тих, хто звик відпочивати більш бюджетно: готелів тут багато і різних класів, а ціни досить демократичні (щоправда у відпочинковий сезон, з березня по листопад, ціни можуть несподівано зростати, тому краще забронювати готель заздалегідь, якщо це можливо).
Бесар – острів більший і елітніший. Готелі тут досить дорогі, тому розраховуйте можливості. найкраще – перегляньте ціни на  і там же одразу зможете забронювати щось під ваш смак.

Карта готелів Перхентіану може стати вам у пригоді

Прибули? Поселились? Розпакували речі? Тоді вперед, враження чекають!

Океанічна казка

Ні, це не перебільшення. Океан тут дійсно казковий. Тож давайте оминемо той епізод, де ви ліниво валяєтесь на пляжі, отримуючи життєво необхідну дозу тепла та ультрафіолету, і безпосередньо перейдемо до основних видів розваг на цьому курорті – плавання з маскою (він же сноркеннінг чи просто снорк) і занурення з аквалангом (чи просто дайвінг).

Плавання з маскою в індустрії відпочинку на Перхентіані посідає перше місце. Поплавати і порозглядати океанічну флору-фауну справді є де – коралові рифи цим багаті. Тут ви можете зустріти гігантських черепах біля пляжу Turtle Point чи на Turtle Beach, а ще – рідкісну (хоч і невелику) чорну акулу та рибу-папугу, чи просто пробиратись між численними зграями кольорових рибок, яких тут мільйони чи й мільярди.

Кольорова казка прямо під поверхнею води.

Орендувати маску і замовити один з турів можна в більшості готелів на узбережжі. наприклад, готель TunaBay пропонує повний комплект спорядження (маска+трубка+ласти+рятувальний желет) за 25 рінггітів (6$), а також організовує снурк-тури навколо островів Перхентіана (деталі на ). Інші готелі можуть запропонувати вам більш чи менш повний пакет послуг, тому намагайтесь дізнатись про це заздалегідь, перед бронюванням (все ж взяти спорядження у свому готелі завжди простіше, ніж йти в гості).

“Карта скарбів” від Tunabay – гарно і зрозуміло

Наступний вагомий пункт в activities – занурення з аквалангом. Дайвінгових центрів є досить багато, всі вони пропонують як індивідуальний прокат спорядження, так і курси з наступним отриманням ліцензії дайвера. Вартість таких курсів різна, наприклад повний 4-денний курс в Turtle bay divers вартуватиме 1000 рінггітів (230$) [], а в  Pro diver’s world за таке задоволення з отриманням сертифікату PADI викласти доведеться 1200 рінггітів (280$) []. Загалом дайвінгових центрів  є досить багато на обох островах, тому вибрати буде з чого.
Щодо місць для дайвінгу – їх теж є досить багато, однак найпопулярніші точки – Tokong Laut, скеля посеред океану з прекрасними кораловими рифами навколо  та  Sugar Wrec – затонулий корабель недалеко від острова (глибина занурення – 15-20 метрів). Але також ніщо не завадить вам взяти спорядження, орендувати човен, вийти у відкрите море та самому вибрати місце для занурення – повірте, в будь-якому випадку побачите купу цікавого.

Sugar Wreck – принада для перхентіанських дайверів

Ще одна річ, яку ви зможете спробувати на островах Перхентіан – трекінг по джунглях. Найкраще гуляти на острові Бесар, саме там  лісів найбільше і природа найцікавіша. Тури можна як замовити в одному з готелів, так і піти самому, стежки там протоптані і навіть помарковані, гуляти безпечно. Головне – запасіться інсектицидами, бо москіти можуть не залишити живого місця на шкірі.
В джунглях Перхентіану можна зустріти багацько рідкісних рослин та представників тваринного світу, наприклад довгохвосту макаку чи мишу-оленя. А прохолода тропічного лісу принесе райське задоволення відпочинку від втомливого розпаленого сонця.

Відчути життя

Більшість із нас їде на відпочинок для того, щоб вирватись нарешті з чіпких лап рутини, забути на хвильку про проблеми та важкості цивілізації і побути наодинці із самим собою. Перхентіан готовий подарувати вам цю можливість. Острови, які, по суті, далекі від технологічних новинок та глобальних благ, де є лише ви і неймовірна природа тропічних океанських широт. Прокидатись не від будильника, а від сонячних променів на обличчі, снідати не похапцем, а насолоджуючись смаками малайзійської кухні (варто обов”язково її спробувати, численні пляжні кафетерії та готельні ресторанчики подарують вам цю можливість), бігти не на нудну роботу, а на гарячий пляж, занурюватись у чисті води океану, а не в стоси паперів з цифрами – хіба не в цьому радість? І не біда, якщо ви солідний бізнесмен і на відпочинок вибираєтесь хіба кілька разів на рік в найближчий ліс, або ж вам вже за 50 і більшість часу проводите вдома з сім”єю, а не на справжньому відпочинку – Перхентіан здатен змінити ваші уявлення про себе і свої звички. Бо навіть при всьому солідному статусі та серйозності можна і треба хоч раз в житті одягнути маску і поганятись наввипередки зі зграєю кольорових рибок, відчувши себе на років 10 молодшим і здатним не тільки проявляти відповідальність, а й жити.

 

No Comments Found

Залишити коментар