Місця

Бандар-Сері-Бегаван

Бандар-Сері-Бегаван – столиця Бруней-Даруссалам, маленької, але заможної  (за кошт нафти та газу) держава на острові Борнео, оточеної з двох боків двома малайзійськими штатами: Сабак і Саравак

Цікавий факт, що назву міста було змінено з Бандар Бруней, що означало в перекладі “брунейське місто”, на сучасну на честь султана Омара Алі, який взяв собі скромний титул Сері-Бегаван (“благословенний” в перекладі).

Істана-Нурул-Іма

Цей розкішний палац султана занесено в ““, як найбільший житловий палац у світі. В ньому 1788 кімнат, розміщення на площі 205 тисяч квадратних метрів. Місця вистачає не тільки найбільшій колекції автомобілів, стайні на 200 породистих скакунів, гарему, а і 110,000 людям в кінці , коли палац відкритий для відвідувачів.

Центр міста контрастує королівськими будівлями на одному березі та районом Кампунг Айер (Kampong Ayer) – села на воді на іншому.

Кампунг Айер – це комплекс із традиційних хатинок на палях, школи, туристичного центру, мечеті, поліційному відділку та пожежної станції. Добратися сюди можна по воді за один брунейский долар або організувати собі 40 хвилинну подорож навкруги за 50-60 (треба торгуватися).
Прогулянка по містках та дерев’яним доріжкам буде насичена колоритом місцевого побуту. Від жари можна сховатися у туристичному центрі із кондиціонером (вхід як і в усі музеї – безкоштовний, треба просто внести інформацію про себе в реєстраційну книгу).

Як і в будь-якому ісламському місті в Бандар-Сері-Бегаван багато мечетей, серед яких виділяються королівська мечеть Омар Алі Сайфуддина (жодна будівля не має бути вищою за її мінарет – 44 м), яка знаходиться в центрі,
Треба додати, що тут також знаходиться китайський храм, який одразу помітний за своїм червоним забарвленням на фоні білих бетонних стін.

В цілому центр міста не рясніє архітектурою і тільки купол королівського музею регалій разом із церемоніальною залою Лапау розбавляють одноманітність.

Парк Тасек Лама (Taman Peranginan Tasek Lama)

Це місце служить одразу рекреаційною зоною та резервуаром води для столиці.
Цікаво, що кожну неділю перекриваються головні дороги, на які виходять люди, щоб покататися на велосипедах, побігати, або просто погуляти в рамках ініціативи від уряду “День без машин”.

Біля аеропорту розташувалася ціла низка урядових будівель. Найпомітнішими з них є Офіс Прем’єр Міністра (Jabatan Perdana Menteri) із мечеттю Аш-Шаліхін (Ash Shaliheen).

Автобуси

Найдешевшим способом дістатися з аеропорту є міський автобус. Але треба бути уважним, щоб дорога у 7 км до центру міста не зайняла 2 години.

Маршрути 23, 24, 34, 36, 38 проходять між аеропортом та автовокзалом. Перед тим як сідати в автобуси треба спитати водія чи їде він зараз у центр, бо у більшості маршрутів (крім 36-го) кінцева зупинка знаходиться далі від аеропорту та центру.

Усі маршрути поділені на зони зі своїм кольором із фіксованою ціною 1 брунейський долар за поїздку.

No Comments Found

Залишити коментар