Місця

Цікаві місця в столиці Таїланду, або куди податись у Бангкоку

Адміністративна і культурна столиця Таїланду. Один з основних торгівельно-економічних центрів Азії. Азійська Венеція. Можна перелічувати ще багато відомих і не дуже метафор та епітетів, присвоєних цьому місту, але точно можна сказати одне – Бангкок вартий того, щоб його побачити. Нехай ви не любите столиці, вважаючи їх велетенськими мурашниками. Нехай вас нервує величезний потік транспорту і беземоційні ранкові обличчя натовпу. Але у Бангкоку є речі, заради яких варто тут затриматись хоча б день-другий.

Про деякі з його принад ми розповідали у своїй статті про місця відпочинку у Таїланді, але сьогодні виділимо ТОП 10 власне самого Бангкока. То що, поїхали?

1. Grand Palace

Отож, перший пункт нашого екскурсу Бангкоком – королівський Гранд Палац, колись резиденція монархів Таїланду, тепер – місце для урочистих прийомів та церемоній. Якщо ви в Бангкоку проїздом і не маєте наміру відвідувати жодні культурні чи історичні пам”ятки, то принаймні у Гранд Палаці ви побувати повинні. Побудований у 1782 році, коли столицю Таїланду перенесли назад у Бангкок (тоді він почав називатись Крунг Тхеп – “місто ангелів”), цей палац служив резиденцією короля Рамі І та його нащадків проятгом декількох поколінь. Палацовий комплекс складається з декількох будівель, які вражають своєю архітектурною довершеністю та неймовірними інтер”єрами, яким може позаздрити більшість королівських палаціів світу. І справа не у награному багатстві, а у витонченості роботи майстрів та креативності архітекторів.
Окрім власне палацу та суміжних адміністративних будівель, на території також знаходиться Wat Phra Kaeo, або ж Храм Смарагдового Будди. Всередині храму ви побачите статую Будди в типовій медитаційній позі, вирізьблену із суцільного шматка нефриту (датується ~ XV ст. н.е.)

Слід пам”ятати, що в палаці та храмі діє строгий дресс-код – не повинно бути жодних відкритих частин тіла, за винятком обличчя звісно (це стосується як жінок, так і чоловіків), тож про це слід подбати заздалегідь.

Палац відкритий для відвідуачів з щодня, з 8.30 до 15.30. Квитки можна придбати на вході, їх ціна становить 500 бат (15$).
Знайти Гранд Палац можна в Старому Місті, на острові Раттанакозін

2. Wat Pho

Ну і куди ж в путівнику по Азії без храмів?

Якщо ви побували в Гранд Палаці і подумали, що Бангкок – це навіть трохи цікаво і можна тут затриматись надовше, то наступною точкою подорожі буде Wat Pho, або ж Храм Лежачого Будди.
Відомий він своїми декількома особливостями.

По-перше, Wat Pho – найстаріший храм Бангкока. Збудований він за наказом короля Рами І, паралельно з королівським палацом.
По-друге, у храмі є одна з найбільших статуй Будди, при чому Будди лежачого. ЇЇ загальна довжина складає 46 метрів, вона повністю вкрита золотом, а ступні оздоблені дорогоцінним камінням.
По-третє, Wat Pho не лише храм. Він здавна славиться як місце зцілення, а також як перша в Бангкоку аптека та університет (тут досі розташовується медичний коледж).

3. Wat Traimit

В 1950х одна з китайських компаній викупила землю навколо сучасного храму, і однією з умов було забрати велику гіпсову статую Будди, яка розташовувалась на території. Коли її спробували підняти краном, то через надмірну вагу троси обірвались. Статую залишили на вулиці наніч, сподіваючись розібратись з “проблемою” наступного дня. Вночі пройшла велика злива, а коли вранці прийшли робітники, то побачили, що з-під потрісканого розмитого гіпсу виступає золото.

4. Wat Suthat

Так, окей, цей храм вже буде останнім з must see в Бангкоку. Один з найстаріших і найкрасивіших храмів Бангкоку. До його будівництва доклались аж три покоління королів Таїланду, починаючи з 1782 року. І хоч він не такий популярний, як інші храми столиці (хоча настінні розписи дійсно захоплюють), але саме в ньому ви зможете віднайти таку неочікувану в столиці атмосферу спокою.

5. Wang Na. Національний музей

Цей музей, розташований в палаці XVIII ст., забере вас на увесь день. Оскільки він досить довго був чи не єдиним музеєм Таїланду, то експонатів там неймовірно багато. Є зали з археологічними знахідками, зброєю, колісницями, елементи традиційного одягу та музичні інструменти, ритуальні речі.

6. Будинок Джима Томпсона

Як ви можете зрозуміти з назви, замішані тут американці. Джиммі Томпсон служив в американській армії і під час ІІ Світової Війни його батальйон брав участь у боях саме в Південно-Східній Азії. Після завершення бойових дій Томпсон вирішив залишитись і оселився в столиці Таїланду. При чому недарма – незабаром він став дуже успішною людиною, піднявши тайську шовкову індустрію на високий рівень, за що навіть отримав Орден Білого Слона.
Зараз хатина є музеєм як самого Джима Томпсона, так й історії Таїланду ХХ ст., а передовсім – виробницта шовку.

7. Chatuchak

Цей ринок, що працює в столиці виключно по вихідних, є не лише найбільшим в Таїланді, а й найбільшим у світі. Він налічує в середньому 15000 прилавків з найрізноманітнішою всячиною. Обійти його повністю забере у вас точно увесь день, і то за умови, що прийдете ви сюди з самісінького ранку. Не обов”язково навіть щось тут купувати (хоча навряд чи ви стримаєтесь), а просто зануритись з головою в атмосферу ділового життя Таїланду, в такому його дивному прояві.

8. Плавучий ринок Damnoen Saduak

Мабуть, цікавіше за найбільший в світі ринок може бути лише ринок на воді. Таких у Бангкоку є кілька, вздовж річки Чао Прайя, однак мабуть найцікавішим і найкращим для туристів є Damnoen Saduak. Торгують тут сільськогосподарською продукцією, яку привозять довколишні фермери свіжою з самого ранку. Однак не сподівайтесь придбати тут щось подешевше. Місцеві вже добре адаптувались до туристів і запропонують вам явно завищені ціни. Однак нехай це не відлякує – адже не обов”язково щось купувати, головне просто побачити ринок на човнах на власні очі.

9. Парк Lumpini

Якщо захочете відпочити від столичної суєти – парк Lumpini – якнайкраще для цього місце. Тут є все – зелені дерева, прекрасні сади, ставки, спортивні і дитячі майданчики. Тут можна погуляти в затінку посеред жаркого літнього дня, або ж ввечері, коли зайде сонце, а паркова іллюмінація додає казковості моментам. У вихідні тут часто відбуваються безкоштовні концерти та спортивні заходи. до яких може долучитись кожен.
І не слід лякатись, якщо вам дорогу переповже велетенський удав або ж на берег озера біля вас вилізе погрітись нічогенького розміру крокодил – тваринні мешканці парку досить дружелюбні до людей і навіть охоче позують для фотографій.

No Comments Found

Залишити коментар