Місця

Малакка (Мелака)

Якщо є день-два під час візиту Куала-Лумпур або в планах подорож автобусом до/із Сінгапура, тоді можна зупинитися в Малаці. Малакка (або Мелака) – маленьке місто сьогодні, величний і багатий порт в XIV столітті, в історії якого були Португалія, Голландія і Британія. Після такої експансії велика частина архітектури була знищена. Проте центр міста визнаний об’єктом всесвітнього спадку ЮНЕСКО, в якому кожний завойовник залишив свій слід. Місто поділено каналом на дві частини: європейську та азіатську. Перше, куди потрапляє турист – голландська площа, яка оформлена в червоному кольорі. Тут знаходиться Стадхюйс (The Stadthuys) – колишня ратуша, резиденція голландського губернатора, церква Христа (Christ Church) та картинна галерея.

Родзинкою цього місця можна назвати велорикш(“beca” на малайському), що не залишать байдужим жодного. Конкуренція примусила водіїв прикрашати свій транспорт квітками, іграшками, парасольками та іншими деталями в якійсь тематиці. Наприклад, на дорогах їздять велосипеди з , або сніговиком Олафов (), і привертають увагу гучною музикою, а в вечорі – яскравим підсвіченням. Поїздка по центру на такому апараті обійдеться у 40 рингіт (приблизно $10) за годину.

Також на європейській частині можна знайти залишки португальської фортеці А’Фамоза, руїни церкви Святого Павла на пагорбі та різні музеї.

Малакка знаходиться на гирлі однойменної річки, уздовж якої стоять яскраво розмальовані будинки, калорійні містки та інші приємні для ока деталі. Є два варіанти – пішки або прокотитись на катері. До речі, у воді час від часу пропливають варани.

На іншому березі від голландської площі розташувався китайський квартал, якій починається із вулиці Джонкер (Jonker Street або “Jalan Hang Jebat” на малайському). Район між вулицями Джонкер та Херен (Heeren або “Jalan Tun Tan Cheng Lock” на малайском) називається Джонкет Валк (Jonker Walk). Тут дуже багато антикварних магазинчиків, ресторанів та кафе, а з 18:00 в п’ятниці та вихідних він перетворюються на нічний ринок із вуличною їжею.

Як добратися

Автобус із Куала-Лумпура довезе до головного автовокзалу Малакки (Melaka Sentral) за 2 години (є також рейси з аеропорту KLIA2), із Сінгапура – за 4-ри.

До центру ходить автобус №17, який рухається по кільцевому маршруту (якщо потрібно їхати до автовокзалу, то треба сідати на тій зупинці, на якій виходили) з інтервалом у 15 хвилин (17 платформа Domestic Bus Terminal)

Важливим моментом є те що, дорога до Melaka Sentral із центру може розтягнутися на 90 хвилин в годину пік.

No Comments Found

Залишити коментар