Таїланд

Ао Нанг. Провінція Крабі. Таїланд

Яка ваша перша асоціація з Таїландом? Моя – це пляжі з білим піском, голубою водою на маленьких островах. Саме з такою картиною в голові помандрував я вперше до країни усмішок.
Тому, що в мене був тільки тиждень – вибір пав на провінцію Крабі, де аеропорт знаходиться біля моря та казкових островів з мальовничими пляжами (як каже більшість туристичних агентств): острови Пхі-Пхі (їх тут 7), Ко ХонгКо ПодаКо ЛантаКо Джума та інші 130.

Я проклав маршрут до рибацького селища Ао-Нанг через храм Тигрова Печера (Wat Tham Suea), який знаходиться по дорозі.

Храм знаходиться на горі, до вершини котрої веде 1237 сходів – гарна фізична розминка, чи не так? Для того, щоб зовсім було круто я вирішив піднятися на сході сонця, що потребувало встати о 4 ранку.
Підйом зайняв десь хвилин 40. Не уявляю як люди роблять це в жару.
Я був першим і зміг насолодиться спокоєм, звуками природи до того, як почали з’являтися інші відвідувачі – спортсмени, які пробігали весь маршрут, та собаки, які бігли за ними сподіваючись на подачку.

Після сніданку зловив сонгтео (місцевий транспорт на базі пікапу) до дуже спокійного містечка Крабі Таун. Нічого особливого крім храмів та статуй тут не має, пляжі відсутні. Але було приємно просто погуляти по вулицях, скуштувати фруктів, побачити нічний ринок.

Наступна зупинка – Ао Нонг (“затока принцеси” в перекладі). Сідаю в сонгтео після торгу із водієм (краще домовлятися про ціну одразу). Десь за годину опиняюсь на набережній, уздовж якої розтягнулися магазинчики, кафешки, ресторани, готелі та інша туристична інфраструктура.

Саме сюди туристичні агентства приваблюють туристів яскравими картинками та солодкими текстами. На жаль Ао Нонг є тільки відправною точкою для туриста, який шукає ті самі пляжі з рекламних брошур.

Кожний день з 8 до 16 довгохвості човни курсують між пляжами та островами. Одна поїздка туди-назад коштуватиме 100 бат на сусідні пляжі (Tonsia, West Railay Phra Nang Cave) (+50 після 6 вечора) та 300 (+400 за вхід до національного парку) на острови (ПодаЧікенТаб). Також є опція приватного транспорту – від 1700 бат за півдня.

В пошуках баунті пляжу наступного дня я купив білет до острова Пода. Можу сказати, що невеличкий шматочок острова для фото тут можна знайти. В такому випадку кадр не покаже натовп людей зліва і справа, яку привозять-увозять косяки човнів. Така біда і на інших клаптиках сущі в бухті. Єдине, що можна зробити – це поїхати з першою групою або найняти приватний трансфер рано вранці.

Зовсім поруч (15 хвилин на човні) знаходиться півострів Райлі (Reilay). Це дивовижне купчення скель, які нависають над водою і вважаються одним із найкращих місць для скелелазіння.Перші маршрути тут були прокладений ще у 90-ті. Зараз тут вже близько 500 ліній від простих до стрімких скель для лазіння без страховки над водою. Крім того тут знаходяться непогані пляжі – Тонсай, Західний та Західний пляжі Райлі, Пра Нанг

Через те, що Ао Нанг знаходиться практично по центру провінції Крабі – це є зручною локацією для того, щоб побачити національні парки Khao Pra Bang Khram Wildlife Sanctuary з озерами різних кольорів й гарячими джерелами та Than Bok Khorani з вузькими звивистими затоками, печерами, водоспадами та мангровими заростями. Якщо взяти скутер в оренду, то можна легко все це обїздити за пару днів.

У порівнянні з Патонгом, що знаходиться у сусідньому півострові Пхукет, або Паттайєю, Крабі менше страждає від великої кількості туристів. Тут не так багато великих готелей і відпочинок в основному спокійний із помірним нічним життям.
На жаль для мене тут не було відчуття повного релаксу. Тому рекомендую тим, хто шукає тихий відпочинок із зануренням у природу Таїланду поїхати трошки далі – на острів Ланта

No Comments Found

Залишити коментар